ALIN GERME

Alın Germe Ameliyatı

Diğer tüm estetik girişimlerde olduğu gibi genel sağlık durumunun iyi olması ve gerçekçi beklentiler ön koşuldur. Plastik cerrahiniz alin bölgesini gerdiğinde ve cildin fazlasını uzaklaştırdığında, alındaki kırışıklık çizgileri ve kaşların yapısı değişecektir. Gerektiğinde cerrahiniz çatık kaslara neden olan kaşların bir bölümünü de zayıflatacaktır.

Sonuç daha yumuşak kaslar ve daha genç bir görünümdür. Eğer alın germenin sonunda ne olacağını görmek istiyorsanız her iki elinizi kaşlarınızın ve gözlerinizin yanlarına koyun ve cildi yukarıya doğru gerin.Bu girişim kaşlarında düşüklük ve göz kenarlarında yığılmalar olan hastalar da faydalıdır. Genellikle kırklı ellili yaslarda uygulanırsa da bazı hallerde daha genç kişilerde de gerekebilir.Kesiler izler saçlı derinin içine ve bazen saçlı deri çizgisine yerleştirilir. Plastik cerrahiniz sizin durumunuz için en iyi seçeneği size sunacaktır.

Alın Germe Ameliyatı Kalıcı Çözüm Sağlar Mı?

Alın germe ameliyatı, kalıcı çözümdür. Fakat kırışıklıklar yaşlanma etkisi ile yeniden sorun oluşturabilir.

Operasyondan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Alın germe ameliyatı sornasında pansuman, kesileri zorlamamak, tahriş etmemek önemlidir. Buna ek olarak dokular iyileşene kadar saçlar kimyasallar ile boyanmamalı, Doktorunuzun verdiği ilaç var ise belirtilen süre içinde kullanılmalıdır. Buna ek olarak detaylı bilgiler cerrahınız tarafından belirtilecektir.

© Telif Hakkı - Healthandfue.com Designer by. Kağan GÜRÜN
WhatsApp chat