VASER LİPOSUCTİON

Vaser Liposuction Tekniği Nedir ve Neler yapılır?

Vaser liposakşın ( yağ aldırma ) ultrason enerjisi ile yağların erimesini ve sıvı kıvama geçmesini sağlamaktadır. Ultrason enerjisi ile belli dalga boylarında enerji vererek damar ve sinir yapıları daha az yıpratır. Böylece ameliyat sonrasında daha az ağrı ve problem ile karşılaşılmaktradır. Vaser liposakşın kibarca yağları eriterek, yağların alındığı bölgede düz ve estetik bir geçiş sağlar. Amerika’da onbinlerce hasta bu tekniğe hergeçen gün giderek artan birşekilde talep göstermektedir. Ayrıca Vaser liposakşın tekniği ile alınan yağlar yağ enjeksiyonu için kullanılabilmektedir. Böylelikle alınan yağlar popoya, yanağa veya dudak gibi çeşitli bölgelere enjete edilebilir. Enjekte edilen yağ doku canlı ve kök hücreden zengin olduğu için enjekte edilen bölgede yaşama olasılığı daha fazla olmaktadır.

Vaser liposakşın ile vücuda istenilen vücut şekli verilebilir. Bu özelliği ile karında 6 yastıkçık ( six pack) gibi şekiller verilerek kaslı bir görünüm sağlanabilir. Bu yöntem kesinlikle zayıflama yöntemi değildir. Bu yöntem ile diyet ve egzersiz ile geçmeyen yağ dokular alınabilir. Spor ile geçmeyen sırt bölgesi ve karın bölgesindeki yağlar cok etkili bir şekilde vucüdunuzda kesi izi olmadan alınabilir.

Vaser Liposuction(Yağ Aldırma) Süreci

Bu teknik ile karın bölgesinde, sırt, kasık ve bel bölgelerinde, omuz-kol ve bacaklarda uygulanmaktadır. Erkek ve kadınlara estetik ve kaslı vücut formları göğüs bölgesi kaslı görünümü orataya çıkarılır, kadınlarda poponun daha belirgin olması sağlanır.

Almak istediğimiz yağlı alanlarda hem derin hemde yüzeyel liposuction işlemi ultrason teknolojisi (VASER) sayesinde mümkündür. Klasik yağ alma yönteminde çok yüzeyel çalışmak istenmeyen kötü sonuçlar doğururken bu yöntemde tam tersine başarılı sonuçlar hatta estetik şekiller ortaya çıkmasına sağlar. Yüzeyel çalışma sağlayarak kasların izdüşümleri üzerinde titizce şekillendirme yapmak mümkündür. Alınan yağlar erkeklerde göğüs kası oluşturmak için enjekte edilebilir veya kadınlarda sırttan alınan yağlar ile sırt inceltirlir bu yağlarda popoya enjekte edilir. Böylelikle BREZİLYA POPOSU diye tarif edilen dünyada son zamanlara popüler olan estetik kalça şeklli titiz bir çalışma ile oluşturulabilir.

Ultrasonik yöntemin yağ hücrelerinin canlılığına olanak sağlaması ve bu şekillendirmenin daha çok zayıf kişilerde uygulanıyor olması nedeni ile alınan yağ hücreleri ihtiyaç duyulan ve kasların daha belirgin olarak ön plana çıkmasını istediğimiz (erkeklerde karından alınan yağlar eğer eksikse karın kasları izdüşümüne ve pektoral(göğüs)kas üzerine, kadınlarda ise bel inceltilerek popoya transfer yapılır ve dolgunluk artırılır daha sportmen ve fit bir görünüm elde edilir) bölgelere transfer edilebilir. Bu işlem için uygun olan hastalar genellikle vücut yağ oranı % 10-15 olan, cilt kalitesi iyi olan hastalardır.

Vaser Liposuction Operasyon Öncesi Dönem

İşlem öncesi hastanın kas yapıları muayne edildikten sonra işaretlenir. Kas bölgeleri işaretlendikten sonra hangi bölge için ne kadar yağ alınacağına karar verilmesi için bu bölgeler önemlidir.Mümkün ise operasyondan önceki 3 gün sıvı gıdalar yenilmeli ve operasyondan önce 6 saat ac kalınmalıdır. Operasyon sahası traş edilmelidir. Operasyondan sonra size özel korseler giydirilecektir.

Operasyon süresi ne kadardır?

Bu süre dirençli yağ bölgelerinin alınması ve oraya yeterli şeklin verilmesine göre oratalama 3 saat sürmektedir. Operasyon esnasında vucutta kas yapıları bozmadan dirençli yağlar alınarak istenilen şekil verilmiş olur. Karın kasları( siz pack ) olmayan hastalarımız daha ameliyat masasında iken Vaser liposakşın sonrası istenilen şekili kazanmış olur.

Operasyon sonraki süreç nasıldır?

İşlem sonrası vucudunuza verilen özel şekilin devamlılığını koruması için size özel korseler giydirilmektedir. Bu özel korsenin 2-3 hafta süresince giyilmesi gereklidir. Operasyon sonrası ağrı azdır ve bu ağrı içinde zaten size ağr kesiciler verilmektir ve ağrı en aza indirgenmektedir. İşlemden 10 gün sonra hastalarımıza spor ve özel egzersize başlatmaktayız. Ayrıca Vaser Liposakşın ile selülit tedavisi de yapılabilmektedir. Böylece kadın hastalarımız da pürüzsüz bacaklar oluşabilmektedir. Operasyon sonrası hastaya liposakşın alanlarına masaj yapması önerilir.

© Telif Hakkı - Healthandfue.com Designer by. Kağan GÜRÜN
WhatsApp chat